Tipy a triky

Naši porotcovia a porotkyne sa vizuálnemu umeniu venujú už roky. Skúste ich očariť zábermi, aké ešte nevideli! Priebežne budeme dopĺňať tipy a triky, ktoré môžu pomôcť urobiť z vašich snímok unikátne diela, ktoré budú mať väčšiu šancu zaujať, ale najmä potešiť všetkých, vrátane vás samých! Začnime od základov…

 

  • SVETLO – Počas dňa sa svetlo výrazne mení, iné je ráno, iné na pravé poludnie či večer pri západe slnka. Vyskúšajte odfotiť krajinu skoro ráno – svetlo je príjemné a fotografia dostane nádych, aký by ste možno nečakali. Experimentujte so svetlom!
  • POČASIE – Fotiť sa dá takmer za každého počasia, aj keď prší či sneží… Odlíšte sa od tých, čo stláčajú spúšť len v slnečné nedele!
  • ZOOMUJTE NOHAMI – Možno postačí krok či dva vpred a fotka vyznie lepšie.
  • UHOL POHĽADU – Skúste si pri fotení kvoknúť, spraviť pár krokov do strany, alebo naopak – postaviť sa na stoličku či vyjsť na rebrík! Uvidíte, ako Vás môže rozdiel príjemne prekvapiť.
  • EXPERIMENTUJTE – Nebojte sa skúšať, ani pomýliť sa! Každý sme iný a všetci vidíme svet svojimi očami. Preneste svoje unikátne videnie do fotografie, premýšľajte nad tým, čo by iného nenapadlo.
  • KDE HĽADAŤ PRÍBEHY – Choďte medzi ľudí, zúčastňujte sa na moravskolieskovských kultúrnych akciách a svoje fotoaparáty nenechávajte doma! Kultúrne i športové podujatia sú väčších či menších príbehov plné, rovnako sú plné zaujímavých ľudí a často sa odohrávajú na zaujímavých miestach, takže na nich môžete „uloviť“ zábery do všetkých súťažných kategórií / tém!