Archív kultúrnych podujatí

MAŠKARNÝ BÁL S POCHOVÁVANÍM BASY
(10. 2. 2018) 

Obľúbené podujatie pre deti i dospelých spája tradíciu maškarných bálov s obľúbeným pochovávaním basy na konci fašiangov. Podobne aj tento rok, po zábavnej časti programu pre deti prešla zábava plynule do tanečnej zábavy dospelých, na konci ktorej boli vyhodnotené najlepšie masky bálu a pochovaná basa.

 

MORAVSKOLIESKOVSKÉ VIANOČNÉ TRHY 2017
(15. – 16. 12. 2017)

Po troch úspešných ročníkoch nadviazali miestne vianočné trhy na tradíciu a ponúkli dva adventné dni naplnené sviatočnou atmosférou, viac ako dvomi desiatkami stánkov s vianočným a tradičným tovarom, ale aj hudobnými vystúpeniami pre všetky generácie. Podrobný program podujatia, ktoré každoročne spája tradičné zvyky so súčasným umením, si môžete pozrieť po kliknutí sem.

 

LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD
(3. 11. 2017)

Lampiónovým sprievodom si v preddušičkovskom období uctíme pamiatku našich zosnulých. Pozývame malých i veľkých, aby si s nami prešli trasu dedinou a na jej konci vypustili za seba a svojich blízkych balóny šťastia do neba. (Dátum sprievodu presunutý z pôvodného 27. 10. 2017 kvôli nepriazni počasia.)

 

MORAVSKOLIESKOVSKÝ KOTLÍK
(15. 9. 2017)

Po vynikajúco prijatom prvom ročníku sa Moravskolieskovský kotlík – súťaž vo varení gulášu – v septembri roku 2017 vrátila do areálu Kolkárne, privítala rekordný počet 26 súťažiacich tímov a ešte omnoho viac porotcov „z ľudu“, návštevníkov a návštevníčky podujatia, ktoré svojím halsovaním určili víťaza. Po minuloročnom druhom mieste tento rok pomyselné zlato získal domáci Talaba tím. Blahoželáme, ďakujeme za účasť všetkým družstvám a tešíme sa znova o rok!

 

LIESKOVSKÝ FILMOVÝ VÍKEND
(1. – 3. 9. 2017)

Nemá každá dedina filmový festival! Moravské Lieskové si vďaka Lieskovskému filmovému víkendu môže tento úspech pripísať na svoje konto. Počas predĺženého víkendu na konci prázdnin mali návštevníci a návštevníčky príležitosť užiť si množstvo filmových i sprievodných aktivít na rôznych miestach obce. Neoficiálnou témou prvého ročníka filmového víkendu bol ROZVOJ – v Moravskom Lieskovom je tento rok rozvoj aj vďaka budovaniu kanalizácie často skloňovaným pojmom a filmy v programe sa téme venovali rôznymi spôsobmi – v rovine sebarozvoja a posúvania vlastných hraníc, ale aj v rovine rozvoja svojho okolia a jeho hýbania tým správnym smerom. Popri premietaných snímkach sa záujmu tešil bohatý sprievodný program – prednáška o kreatívnom fotografovaní, tvorivá dielňa pre deti, filmový kvíz, blší trh či virtuálna realita. Podrobný program podujatia si môžete pozrieť po kliknutí sem.